150 let a ještě další před sebou

V Quebecu se slavilo. A byla to velkolepá oslava. 

Turnaje královských golfových klubů, který byl uspořádán při příležitosti 150. výročí vzniku kanadského státu se zúčastnili zástupci Royal Golf Clubu Mariánské Lázně.

Turnaj se konal v královském golfovém klubu Royal Quebec Golf Club. Z celkového počtu 66 klubů bylo na slavnostní akci zastoupeno 31 královských klubů z celého světa.

Mariánskolázeňský golfový klub představil viceprezident klubu Kirill Kožuchov a jeho žena Elena, dále pak člen klubu Jan Filip, který se aktivně podílí na činnosti klubu už více než 20 let, a jeho žena, spisovatelka Eva Filipová.

Program oslav byl poměrně nabitý. Zástupci české delegace se nejprve seznámili s fungováním královského golfového klubu v Montrealu, který má více než 1500 členů, je nejstarším klubem v Severní Americe a v ratingu kanadských golfových klubů právem zaujímá úctyhodné 15. místo. Při setkání s vedením klubu se podařilo dohodnout, že členové mariánskolázeňského klubu si v Montrealu budou moci zahrát zadarmo.

Hlavní program se však odehrával tři hodiny jízdy od Montrealu, v jednom z nejkrásnějších měst Kanady, kterým je Quebec. 

Hosté se zúčastnili slavnostní přehlídky a vztyčení vlajky. Na přehlídce také poprvé zazněla hymna královských golfových klubů, jejímž autorem je kanadský skladatel Steve Barakatt.

Česká delegace přijala pozvání na pracovní snídani ke guvernérovi provincie Quebec, panu J. Michelu Doyonovi. Zde se podrobně hovořilo o historii klubu v Mariánských Lázních a projednávaly se možnosti spolupráce mezi našimi zeměmi. Zástupci obou stran se navzájem obdarovali dárky na památku.

 

Text : Eva Filipová a Elena Sorokina

Fotografie :