ŽIVOT JE ŠANSON - ZLATKA BARTOŠKOVÁ

ŽIVOT JE ŠANSON, večer šansonů Zlatky BARTOŠKOVÉ a povídání o životě a lásce k profesi s hosty hereckými sourozenci Jiřím a Alenou ŠTRÉBLOVÝMI.

30. ledna, 20 hodin, Činoherní kavárna Praha

Jirka Štrébl je český filmový, televizní a  divadelní herec. 

Mezi jeho nejznámější role z poslední doby patří Miloš Knobloch v seriálu Ulice, seriál Svatby v Benátkách, divadelní představení Hrdinové jako my a seriál Vraždy v kruhu.  Přestože herectví nikdy nestudoval, svobodné prostředí divadla mu naprosto uhranulo. Věnuje se i jeho fotografování. Exceluje především v Divadle Komedie v monodramatu Hrdinové jako my, které režírovala Kamila Polívková a kde fascinuje v roli vyšinutého estébáka. Jeho tvář je známá také například ze Špačkova filmu Pouta (2009) nebo Jařabova Hlava – ruce – srdce (2010), či z televizních seriálů Motel Anathema, Šípková Růženka, Redakce, Kriminálka Anděl. Lze ho průběžně vidět též na různých pražských scénách nebo v inscenacích Shakespearovských slavností, zvláště výrazné jsou však role v projektech Divadelního studia Továrna, např. v adaptaci Sorokinova románu Třicátá Marinina láska.

Alena Štréblová je členkou Národního divadla v Praze.

Vystudovala alternativní divadlo, loutkařinu, hrála v mnoha divadlech - na Kladně, v Činoherním klubu nebo Na Zábradlí. Na scéně Národního divadla ji můžete vidět v představeních Sen čarovné noci a Spolu/Sami. V divadle Rubín v inscenacích Kauza Salome a Svatá země. Hostuje také ve Švandově divadle v Praze, v divadle Kalich a ve Strašnickém divadle. Za roli Iriny Arkadinové v inscenaci Racek (Daniel Špinar) získala Cenu Českého divadla 2011 za nejlepší ženskou roli. Z celovečerních filmů, které Alena Štréblová doposud natočila, stojí zejména za zmínku film David mladého začínajícího režiséra J. Těšitele, který měl svou premiéru na posledním Karlovarském festivalu a získal mnoho ocenění na zahraničních festivalech. Účinkuje také v seriálech např. Zločin v Polné (V. Polesný, 2015),Vraždy v kruhu (I. Pokorný, 2015), Nevinné lži II. (B. Sláma, 2014), Policie Modrava (J. Soukup, 2014), Vraždy 1. oddělení (D. Wlodarczyk, 2013). V letech 2001-2003 vedla kurz Základy herectví (obor arteterapie) pro dálkové studium při FF UK – Brno a v letech 2008, 2009, 2013 a 2014 divadelní dílny Dramasteria (kurz činohry).