ŽIVÉ VIDEO V MRTVÉM KINĚ JOHANNES BENZ

PÍSNIČKÁŘ PŘICHÁZÍ S NOVÝM KLIPEM I OCENĚNÍM…

Nový videoklip Johannese Benze vznikl v režii ceněného kameramana Jana Baseta Střítežského, který je aktuálně nominován na dva České lvy. Silná inspirace z fotografie živého vystoupení Benze v polorozbořeném kině ovlivnila celý Basetův koncept a vznikl tak esteticky jasně uchopený klip k písni Far - Far z debutového alba  One way road. "Živé vystoupení Johannese Benze má v sobě tolik přímočaré energie, že jsem se ho nebál zasadit do vyprázdněného prostoru," říká Baset Střítežský a Johannes Benz k tomu dodává: "Projekční sál Benzovi sluší, ostatně píseň Far Far je právě o nich. O představách vzdálených míst, které se přibližují někdy až příliš na těsno."

Jan Baset Střítežský je renomovaným kameramanem (podílel se například na celovečerních filmech Alois Nebel, Díra u Hanušovic či Fair play), který je známý svým srdečným vztahem k hudbě. Netočil hudební klip poprvé, stál za kamerou při vizualizaci písní skupin: Tata Bojs, Priessnitz a také například Extasy of saint Theresa. 

S režisérem Janem Foukalem aka Johannesem Benzem se setkali při natáčení dokumentárního filmu pro HBO o trampingu Country česká, který je nyní ve střižně. Lesní cesta za svobodou stmelila filmový štáb v tým, který podpořil i realizaci videoklipu. Na jeho vzniku se tak podíleli: Pavel Vácha, Ondřej Zima z Evolution films, UPP a v neposlední řadě střihačka Olina Kaufmannová. 

videoklip ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=wAizKaNitGo 

Hudební magazín Fullmoon ocenil debut  One way road Johannese Benze označením „album roku 2014“. Dokument Jana Foukala Pod střechou z cyklu Příběhy neobyčejné energie zazářil koncem loňského roku, kdy se prosadil i mezi díly proslulých dokumentaristů jako jsou Olga Sommerová či Zdeněk Tyc, a získal hlavní cenu v anketě vyhlášené Českou televizí. 

Johannes Benz, kromě natáčení dokumentů a kontinuální činností ve spolku Kino Otevřeno, letos plánuje i speciální sérii koncertů po pražských klubech, kterou zahájí již 12. února v kavárně Potrvá, kde zahraje pro celý realizační tým nového klipu i veřejnost.

foto - JAN FOUKAL, TRANZISTOR

Fotogalerie