TOHLE UŽ NIKDY V ŽIVOTĚ NEZAŽIJETE!

 

Říká se, že vášeň je mladší sestrou radosti, která pak společně s pokorou, úctou a Láskou krásně hladí naše duše. A i když je dnešní svět v mnohém otočený naruby, prosím, snažme se vrátit řád a klid alespoň do našich duší a srdcí. Vše souvisí se vším a VŠECHNO, co prožíváme TADY A TEĎ (ono také nic jiného není!), je totiž zároveň naposledy.

 

Blíží se nejkrásnější dny v roce, alespoň se to traduje. Otázkou zůstává, jestli tento automaticky rok co rok opakovaný přívlastek neztratil něco ze svého skutečného významu. Ze své opravdovosti! Kamkoli se člověk v těchto dnech podívá, připadá si jako v nějakém špatném filmu: shon, stres, na nic a NA NIKOHO člověk nemá čas, potřeba zařídit tohle, vyřídit támhleto, mezitím stihnout vypracovat toto, domluvit schůzku, přehodit schůzku… Najíst se v klidu? Takřka nemožné. V klidu si odpoledne JEN TAK vyjít na procházku? Až jindy, dnes už není síla. A tak dále, a tak dále… Člověk by tak rád prožíval nejkrásnější svátky v klidu, v pohodě a především pak (tedy alespoň doufám!) s těmi, které má svému srdci nejblíž, ale… NĚCO JE TEDY ŠPATNĚ! Pak totiž onen den D přijde a člověk si po tom maratonu, jenž mu předcházel, chce vychutnat alespoň jednu ze svých „nej“ pohádek. Pokud se mu to podaří a spočine v křesle, 100% do pár minut spí. Utahaný, vyčerpaný, vyšťavený jako citron v příměsi bramborového salátu. Chcete to takto mít už „napořád“? A každý rok? Když na „nic“ nemáte čas? Sílu, energii, náladu, chuť…? Nechcete, že! Pak ovšem budete muset sami něco na té své jedinečné životní cestě změnit. Možná i udělat radikální řez, který se třeba nebude někomu ve vaší blízkosti líbit, ovšem v tomto ohledu je třeba dodat, že to je zcela podružné. Nikdo druhý, krom vás samotných nežije VÁŠ ŽIVOT, nejde po též životní pozemské cestě jako VY, nechodí ve Vašich botách…

Všechno, ale opravdu VŠECHNO, co prožíváte je NEOPAKOVATELNÉ a výlučně TADY A TEĎ. Nic se nikdy 100% stejně už NEZOPAKUJE. Ano, jistěže budeme slavit Vánoce 2018, 2019…, ale už NIKDY to nebudou Vánoce 2017. Už nikdy! Rozumíte? 

* NENÍ DŮLEŽITÉ, aby váš vánoční stromeček zářil „přesně“ podle barev, které vám „někdo“ předkládá jako zaručeně IN pro tento rok! 

* NENÍ DŮLEŽITÉ, jestli dárky, které budete s láskou balit pro své milované, mají trojnásobnou hodnotu Vašeho měsíčního výdělku, nebo Vás jejich pořízení nestálo vůbec nic! 

* NENÍ DŮLEŽITÉ, jestli budete mít vánoční výzdobu efektnější (a tudíž dražší) než Váš soused!

* NENÍ VŮBEC DŮLEŽITÉ, jestli budete mít k štědrovečerní večeři bramborový salát, nebo čerstvě upečený domácí chléb s uzeným masem… atd. 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE, abyste byli šťastni, v klidu a v pohodě. A toho docílíte jedině tím, že si zkrátka sami řeknete, že to tak bude a zařídíte se podle toho. Nikdo jiný – ani Váš milovaný protějšek, ani Vaše děti, Vaše vnoučata, nejlepší kamarádka… - než Vy tohle neudělá. A pamatujte, že NENÍ (a také NIKDY NA TOMTO SVĚTĚ NEBYL!) ČLOVĚK TEN, ABY SE ZAVDĚČIL LIDEM VŠEM. 

A prosím, NEZAPOMEŇTE, že vše, co prožíváme, se odehrává TADY A TEĎ a už NIKDY SE NEBUDE OPAKOVAT! Buďme tedy vděční za tuto výsadu a jedinečnost života, kterou si uvědomuje jen hrstka lidí. Bohužel… Věřím, že se to změní. A pokud možno co nejrychleji!