Tipy Evy Filipové - restaurace Bruxx

Robert Vaverka generalní manager

Belgie zanechala stopy v Praze na Vinohradech v restauraci Bruxx.

To musíte vědět.

Jakou restauraci navštívit?

Majitelům restaurace Bruxx v Praze na náměstí Míru se podařilo vystihnout díru na trhu a vybudovat restauraci, po které je stále poptávka. Pivo a dobré jídlo. A vše na výborné úrovni. Generální manažer a spolumajitel Robert Vaverka má jednoduchou filozofii: „ Dobře kombinovat pivo s jídlem. Užívat si to. Nejde o to vypít velké množství, ale užít si obojí.“ Mušle do restaurace dovážejí třikrát týdně a jsou hlavním sortimentem jídelního lístku.Mimo padesáti druhů belgických piv, z toho osm čepovaných, zde najdete každý týden pivo od malých českých pivovarů. Šéfkuchař Jan Pípal má praxi z hotelu Pupp v Karlových Varech a z hotelu Sheraton. O cukrařinu se stará Lukáš Skála, který není žádným nováčkem v oboru. Pracoval v hotelu Holiday Inn  v Praze Na Pankráci  a v hotelu InterContinental Praha .V současnosti patří mezi cukrářskou elitu.Obsluhující personál je zde velmi vstřícný, na české  poměry až neobvykle.

Jak to tam vypadá?

Majitelé navštívili pět největších měst v Belgii. Hledali nápady, fotili detaily, věšáky, šuplíky, židle a nakonec své nápady a zadání předali architektům, kterým se interiér skutečně povedl. Je zde velké množství šuplíků kombinovaných s mosazí , která je typická pro belgické pivnice. U stolů jsou zdobné prvky, ve dřevě jsou nápisy belgických měst. Interiér se podařilo nenásilně přizpůsobit interiéru velkolepého prostředí Národního domu. Velmi dominantní jsou originální hodiny , které vás upoutají hned jak vejdete. V restauraci je i dětský koutek a prostřednictvím kamerového systému se můžete na děti podívat.

Co si objednat?

Než začnete objednávat něco k snědku, tak si dejte pivo, zaručeně vám nastartuje dobrou náladu.

Mým favoritem pro ženy je malinové pivo Haegaarden Rose (59 Kč). Obsahuje malé procento alkoholu, je velmi osvěžující, slaďoučké a věřím, že by se i z ženy časem mohl stát díky tomuto lahodnému moku pivař.

Za ochutnání určitě stojí

Hommel Harvest Limited Edition 2013. Je svěží chmelové vůně, lehkých citrusových tónů, doprovázen mírnou hořkostí. Evokuje ve vás pocit, že pijete vzácné šampaňské (249 Kč).

K pivu si můžete uzobávat výborné hranolky, které si zde připravují sami a k nim domácí majonézu – 95 Kč. (hranolky si dávám výjimečně a tady mě zatím nezklamaly).

Mušle Tin Tin připravené s červenou curry pastou, zázvorem, arašídovým olejem, kokosovým mlékem a koriandrem (249Kč) jsou pikantní a výbornou přílohou je rýže.

Sladkým hitem je v Bruxxu Bruselská vafle s čokoládovým želé, ovocem a sorbetem z pšeničného piva (95Kč).

 FOTO-Dagmar Hájková                  www.bruxx.cz

Fotogalerie