POHÁDKY PRO EMU

                                         FILM POHLEDEM TEREZY POKORNÉ

 

Pohádky pro Emu jsou především hereckým koncertem našich předních současných filmových hvězd Ondřeje Vetchého a Anny Geislerové a to ve zcela jiných polohách, než jak jsou nám z posledních let známi. Vedle nich pak na plátně kraluje zcela nový velký talent a objev režiséra a zároveň scénáristy filmu Rudolfa Havlíka malá Ema Švábenská. Před sebou máme tragikomedii, „pohádku“ reálného života, rodinný film, který vás pobaví, naladí na atmosféru času, který právě přichází, času vánoc a zimních radovánek. Americká kinematografie je plná filmů tohoto druhu, úspěšně jimi plní kina a já přeji tomu našemu, ať se mu to také podaří. Vypráví příběh  u kterého se diváci pobaví, zasmějí, někteří i uroní slzu, protože mají starost, jak to dopadne s roztomilou, staromladou holčičkou ve svízelné situaci, kde  dospělí, kteří ji mohou pomoci, jsou poměrně dost zatěžkanými a nemotornými jedinci. Nechci rozebírat scénář, není to psychologické drama, kde každičký kousek děje musí mít své opodstatnění a nechci hledat, kde tomu tady tak není. Prim hrají skvěle napsané dialogy, vtipné, vypointované a výborně podané. 

Sentiment a drobná klišé, prostě vše co k tomuto žánru patří, je přítomno. Své role hrají výborně také všichni herci ve vedlejších rolích, to je třeba říci. Vilma Cibulková v postavě zlé, nebezpečné  „čarodějnice“, Anna Polívková jako její opak v podobě roztomilé recepční, dále pak: Jiří Dvořák, Marek Taclík, Oldřich Vlach, Jana Bernášková... čímž  pan režisér prokázal, že umí nejen k příběhu napsat dialogy, ale také vést herce k obrazu svému a doufám, že i třeba k vašemu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                     

Nikdy není pozdě na lásku!

Romantický příběh zasazený do předvánoční Prahy sází na humor, lásku a naději, které v životě tolik potřebujeme.  „Děti jsou možná to jediné, co v dnešním šíleném světě dává smysl a jsou to právě děti, které člověka dokáží změnit a donutí ho k nečekaným rozhodnutím,“ říká autor a režisér Rudolf Havlík o svém druhém filmu.V hlavních rolích příběhu o lásce a naději se setkávají dvě velké filmové a televizní hvězdy současnosti – Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová. Pro oba představují role v Pohádkách pro Emu odklon od dramatických postav, které doposud tvořily hlavní oporu jejich filmografie. „Opravdu jsem si přála trochu odlehčit repertoár,  a tahle nabídka byla skutečně splněným přáním,“ říká herečka Aňa Geislerová.  „Já jako divák někdy prostě chci jen koukat, usmívat se a fandit hlavním hrdinům, ať rozmotaj zápletku, zamilujou se a jsou šťastný až do smrti... Nebo do druhého dílu.Ondřej je nejen skvělý herec, ale taky strašně vtipný člověk. Já ho rozhodně nevnímám jen jako toho chlapáka, kterého mnohokrát hrál, a proto jsem ho chtěl ukázat i jako člověka, který může být zranitelný, neví si se vším rady a ve snaze, aby všechno bylo v pořádku, se do situace stále víc zamotává. Ondra a Aňa spolu neskutečně fungují, člověk je zapne a oni se nedají vypnout,“ dodává Rudolf Havlík.

 FALCON - PRODUCENT : FÉNIX FILM - DANA VOLÁKOVÁ, MICHAELA FLENEROVÁ

Fotogalerie