Nostalgický československý hudební návrat s výběrovým albem

 ZNÁMÉ/NEZNÁMÉ 4. (1966-1977) 

Již čtvrtý díl oblíbené edice tentokrát představuje osm rozdílných zpěváků, kteří sklízeli značný ohlas u publika a drželi se v různém období na vrcholu popularity.

Při vyslovení jejich jmen se jistě mnohým z vás vybaví několik písní, které se často ozývaly z rozhlasu nebo televize. Zde jsou jména vybraných interpretů: 

Waldemar Matuška, Jitka Zelenková, Jiří Schelinger, Vlaďka Prachařová, Viktor Sodoma, Tatjana Hubinská a jako bonus Petr Novák a Olga Blechová

Dodnes se těší poměrně velké popularitě jen Jitka Zelenková se svým sametovým hlasem. Talentovanému extrovertovi Jiřímu Schelingerovi zabránila v dalším pokračování výborně rozjeté kariéry předčasná smrt. Velmi populární Waldemar Matuška v roce 1986 s manželkou Olgou emigroval do USA. Tím se po nich slehla zem až do sametové revoluce. Nové nahrávky ovšem potom, při svých návratech domů, už nerealizoval. Viktor Sodoma, miláček přelomu 60.-70. let, je stále činný a vystupuje většinou společně s Karlem Kahovcem a kapelou George and Beetovens. Sympatická blondýnka Vlaďka Prachařová se z médií vytratila s počátkem 80. let. Výrazná zpěvačka Tatjana Hubinská se stala na konci 60. let nejprodávanějším slovenským umělcem na deskách. Po nástupu normalizace se potýkala s různými zákazy. Nakonec sama pěveckou kariéru ukončila. Petr Novák také zemřel předčasně a jeho nahrávka Bezhlavý rytíř je velmi raritní, protože ho doprovází skupina Mefisto. Archivních 22 nahrávek této kompilace bylo posbíráno z období od druhé poloviny 60. let do druhé poloviny let sedmdesátých. Jedenáct z nich vychází až nyní zcela poprvé.

Výběr přináší poslech různých hudebních žánrů, a tak posluchače čeká mnohé hudební překvapení a možná si i nově objeví některého z interpretů... Album bylo vydáno za podpory OSA a je v distribuci i digitálně.

Tomáš Padevět