NIKOLA TESLA

Lidé, kteří jsou opravdu geniální, to rozhodně v úrovni svého pozemského života nemají jednoduché. VĚDÍ! Vědí víc, než tzv. běžná populace a díky svým schopnostem je s nimi ve většině případů zacházeno jako s podivíny, šarlatány, blázny… O tomto všem by mohl velmi zasvěceně povídat rodák z chorvatské vesničky Smiljan, kterého zná celý svět a jehož objevy, kterými chtěl celému lidstvu zjednodušit a zpříjemnit život, byly utajeny a svého času „vlivnými“ odcizeny a schovány! Divíte se? Já vůbec, když i samotný Albert Einstein o Nikolu Teslovi prohlásil, že se jedná o nejgeniálnějšího člověka na zemi!

Ovšem blíží se chvíle, kdy vše, co objevil Nikola Tesla, bude světu odhaleno! Věděli jste, že tento génius v roce 1880 studoval na pražské Karlově univerzitě, v dubnu 1937 obdržel Čestný doktorát Vysokého učení technického v Brně a na oslavě svých 81 narozenin v New Yorku mu byl československým velvyslancem v USA předán Řád Bílého lva I. třídy? Že z jeho objevů, které byly určeny výlučně pro všechny lidi na zemi, dodnes, někdy až opravdu nechutným způsobem, výrazně těží jen „hrstka“ jedinců na úkor obyčejných lidí? Když pan Nikola Tesla 7. ledna 1943 v hotelu New Yorker zemřel, všechny jeho dokumenty, zápisky okamžitě zabavila FBI. Podle složek, které byly plus minus před třemi lety odtajněny, se ví, že Nikola Tesla měl 80 kufrů kompletních poznámek, náčrtků, plánů, vizí a zjištění, včetně dalších nezbytností, které byly výslovně jeho, ovšem o minimálně 20 z těchto kufrů se dodnes neví! Nebo tedy lépe řečeno, jen opět „hrstka“ bude 100% vědět, kam se podělo to, co patřilo panu Teslovi, ale, nedej Bože, aby se o tom dozvěděli obyčejní lidé, nebo někdo jiný, kdo by z toho mohl značně profitovat, že?! Mimochodem i o tomto pojednává na Prima ZOOM právě běžící dokumentární seriál Akta Tesla, který byl natočen přede dvěma roky. Tým astrofyzika Travise Taylora se v něm snaží vypátrat, kam opravdu zmizelo ono množství dokumentů, které byly ve výše zmiňovaných kufrech, a vedle toho se nebojí realizovat jeho nejodvážnější pokusy. Vřele doporučujeme! A taktéž doporučujeme následující rozhovor s Nikolou Teslou, který před 122 lety, tedy přesně v roce 1899 poskytl novináři Johnu Smithovi. Tento rozhovor ale bohužel byl navzdory velkému zájmu veřejnosti zakázán a utajen.

Nikola Tesla vynalezl způsoby, jak celému světu poskytnout bezplatný a neomezený zdroj energie, ale jeho vynálezy byly kvůli chamtivosti a výhodám spalování fosilních paliv na elektřinu skryté!      

John Smith: Futuristé tvrdí, že 21. století se zrodilo právě ve Vaší hlavě. Prohlašují, že Vy, coby otec střídavého proudu umožníte fyzice a chemii ovládnout polovinu světa a toto odvětví Vás prohlásí za „svého“ nejvyššího svatého, bankéře největších dobrodinců. Ostatně právě ve Vaší laboratoři se nalézá poškozený atom…

Nikola Tesla: Ano, toto jsou některé z mých nejdůležitějších objevů. Jsem poražený muž … Neudělal jsem všechno, co jsem mohl.

John Smith: Co se děje, pane Tesla?

Nikola Tesla: Chtěl jsem osvětlit celou Zemi. Je tu dostatek elektřiny, aby se z nás stalo druhé slunce. Světlo by se objevilo kolem rovníku jako prstenec kolem Saturnu. Život má nekonečné množství forem a je odpovědností vědců najít je ve všech formách hmoty. Klíčové jsou tři věci. Jen je hledám.  

John Smith: Které to jsou?

Nikola Tesla: Jedním problémem je jídlo. Jakou hvězdnou nebo zemskou energií nakrmit hladové na Zemi? Jaké víno byste nalili každému žíznivému člověku, aby se mohl radovat ve svém srdci a pochopit, že je Bůh? Vím, že gravitace je zranitelná vůči všemu, co potřebujete k letu, a nebudu vytvářet letadla nebo rakety, ale spíše naučím člověka znovu získat vědomí tzv. vlastních křídel. Snažím se probudit energii ve vzduchu. Existují hlavní zdroje energie. To, co je považováno za prázdný prostor, je pouze projevem hmoty, která se neprobouzí! Na této planetě ani ve vesmíru není žádné prázdné místo! Černé díry, o kterých astronomové hovoří, jsou nejmocnější zdroje energie a života.

John Smith: Co pro vás znamená elektřina?

Nikola Tesla: Všechno je elektřina! Na začátku to bylo světlo a nekonečný zdroj, ze kterého bere energii a distribuuje ji ve všech formách, které představují vesmír a Zemi se všemi aspekty života. Černá je skutečnou tváří světla, prostě ji nevidíme. Jedna z jejich molekul má světlo, teplo, jádro, záření, chemickou, mechanickou a neidentifikovanou energii. Má sílu cestovat po Zemi na své oběžné dráze. Je to skutečná Archimedova páka.  

John Smith: Máte zajímavé názory ohledně toho, co elektřina představuje …  

Nikola Tesla: Jsem elektřina. Nebo pokud chcete, jsem elektřina v lidské podobě. Vy jste také elektřina pane Smithe, ale vy si toho nevšímáte. Nevnímáte to tak.

John Smith: Čili vámi prochází miliony voltů?

Nikola Tesla: Každé lidské tělo a mozek jsou tvořeny spoustou energie. Většina elektřiny je ve mně, ano. Ale energie každého z nás je odlišná, činí z lidí „JÁ“ nebo „DUŠI“.

John Smith: Zaměstnanci vaší laboratoře hovoří o záblescích světla, plamenech a blescích, ke kterým dochází, když jste naštvaný.  

Nikola Tesla: Je to psychologický výboj nebo varování, abyste byli ostražití. Světlo bylo vždy na mé straně. Víte, jak jsem objevil točivé magnetické pole a indukční motor, který mě proslavil, když mi bylo 26? Jedné letní noci v Budapešti jsme s mým kamarádem Sigetijem sledovali západ slunce. Tisíce požárů se proměnily v tisíce hořících barev. Vzpomněl jsem si na Fausta, přednesl jeho verše a pak jsem viděl točící se magnetické pole a indukční motor, jako by byl v mlze. Viděl jsem to ve slunci!

John Smith: Zaměstnanci hotelu mi prozradili, že izolujete blesky v místnosti a povídáte si s nimi.   

Nikola Tesla: Ano, mluvím s hromy i blesky.

John Smith: Jakým jazykem?   

Nikola Tesla: Především mým mateřským. Má libozvučná a správná slova.  

John Smith: Je pro vás vaše představivost reálnější než samotný život?   

Nikola Tesla: Oživuje život. Moje představivost mě živí. Naučil jsem se ovládat emoce, sny a vize. Vždy jsem to chtěl umět, což jen podporovalo mé nadšení. Celý svůj život jsem prožil v extázi. Byl to zdroj mého štěstí. Za ta léta mi tento stav pomáhal vydržet v práci, která si vyžádala pět životů. Kvůli světlu hvězd a silnému poutu je nejlepší pracovat v noci!

Nikola Tesla se stal v pokročilém věku vegetariánem, žijícím výlučně na chlebu, medu, mléku a zeleninových šťávách. Ve svých zápiscích se mj. zmínil o jim předpokládaných dalekosáhlých důsledcích rozvoje elektrických zařízení, mezi které zařadil vznik celosvětové informační bezdrátové sítě pro přenos hlasu, textu a obrazu. Byl prvním, kdo sestrojil a použil rádiové dálkové ovládání a předpokládal vývoj elektrotechniky směrem k umělé inteligenci. Tuto myšlenku ostatně i detailně rozvedl a předpokládal, že pokud lidstvo bude používat k válečným účelům převážně bojové stroje s umělou inteligencí, z jeho pohledu logicky časem přestane docházet k válkám. Je velmi smutné, že svého času nejinteligentnější a nejgeniálnější člověk na této zemi se kvůli chamtivosti, vypočítavosti a bezohlednosti movitých a „rozhodujících“ lidí té doby v závěru života uchýlil do naprostého ústraní, s nikým nechtěl komunikovat a zemřel poměrně chudý a zapomenutý… Bůh mu žehnej!

Lubomír Nečas, dipl. um.; MBA  / Foto-auf: STYLEnew.cz, Wikipedia.org

Fotogalerie