MUMU LOCANDA – vaříme s láskou !

Co by to mohlo jiného být než nová italská restaurace, rodinný podnik pro nás pro všechny, kdo milujeme italskou kuchyni v srdci Tuchoměřic. Té šéfuje manželský pár, krásný Marco s ještě atraktivnější paní – paní Martou -„Medulkou“  s týmem italských kamarádů. Kuchař Dino připomíná Jeana Gabina a Mimo má největší „pizza kredit“ v České republice a vpravdě andělský číšník jménem Angelo, vám za každou objednávkou vykouzlí jednoduché komické číslo. Jednoduše Dream Team italských „kluků“ co jsou spolu rádi a pro které je hračkou a potěšením vykouzlit vám pořádný kus Itálie klidně uprostřed české vesnice. Tuhle partičku přijde občas zkontrolovat modelka a moderátorka s něžnou přezdívkou „Medulka“, která svou jemnou ručkou manageruje pravé italské suroviny, skvělá vína z různých regionů a pro ty co jinak nedají samozřejmě i české pivo. Vřelá italština z kuchyně vás nenechá na pochybách, že jdete správně a že můžete očekávat nefalšovaný kulinářský zážitek. Bílo- červené kostkované ubrusy, dřevěný strop a na stůl se hned  začnou nosit dobroty, které vám okamžitě připomenou letní prázdninová dobrodružství, či putování romantickou Itálií.             

                                                   A hned nevíte co dřív !      

Jestli si hned dát Bruschetta pomodoro, či Bruschetta salmone. Což teprve Hovězí carpaccio, anebo Hovězí tartare….!!! Následované Spaghetti allo scoglio ( to bych si dala já), Spaghetti cacio pepe tartufo nebo snad Gnocchi salmone e pesto di rucola – božské !!! Garganelli spada ponzese… samé dobroty tak, jak je kdysi vařívala Marcova mama. 

A to samozřejmě není všechno! Před vámi radostně stojí další člen rodiny, 7 letý Matti- Matti „BABAN“ ( čti barman), s nádhernýma modrýma očima jako z kreseb Heleny Zmatlíkové, co nám v dětství ilustrovala Honzíkovu cestu. Pamatujete ? „Baban“ má tác s nápoji, (jednu ruku profesionálně za zády!) a už se ptá, ( i bezvadnou italštinou) co bude panstvo pít ? Myslíte si , že v Mumu Locanda zaměstnávají děti ? Kdepak, to se  jenom Matti nemůže dočkat, až skončí vyučování, aby mohl být se svými rodiči a možná se připravovat na budoucí povolání...kdo ví? Rozhodně ještě neuměl mluvit, ale už věděl, že bude „baban“! Baban Matti bere své budoucí povolání vážně a ve chvíli, kdy táta Marco přijal do restaurace barmanku - „baban“ se rozplakal a nebyl k utišení. „Myslel, že mu sebrala práci/radost...“ říká paní Marta Richterová - dříve herečka Městských divadel pražských o svém vnoučkovi, která si občas v rodinné restauraci dává kávičku s přáteli.

V Mumu Locanda lze narazit nejenom na skvělou kuchyni ale i na mimořádné profesionální hosty z gastronomických oborů, ale i jazzmany a jiné hudební produkce. Nejzajímavější je v tuto chvíli anoncovaná návštěva pana Fabia Albanesi, kamaráda majitelů, proslaveného cukráře z Říma, který má v Itálii i své televizní pořady. Ten si našel čas, aby v nejbližší době zavítal do Mumu Locanda a obohatil  předvánoční nabídku sladkostí, dortíků a jiných božských zákusků, tak jak jsme na to ve „Věčném městě“ zvyklí. Tak vidíte! 

V době, kdy mnozí majitelé restaurací se slzou v oku zavírali, naše partička v Mumu Locanda slavnostně 8.9. 2020 otevírala a hned bylo plno! Kdo by odolal pizzám všeho druhu, obzvláště v neděli.                                         Alespoň se nemusí vařit. A kdo jsou klienti Mumu Locanda? 

Všichni z blízkého i širokého okolí, samozřejmě z Prahy i až z Berouna! A v budoucnu určitě i z druhého konce světa, protože dobrá italská kuchyně nezná hranic a v MUMU LOCANDA teprve otevřeli.

A za dobrou kuchyní jak víme, se vyplatí cestovat!

 

Text: Dagmar Březinová 15.11.2020 

Fotografie: Dagmar Hájková 

Fotogalerie