Hubnutí bez následků

Zaručených receptů, jak se zbavit přebytečných kil a otravných tukových polštářků na všech možných i nemožnýchmístech je spousta, a já jim v naprosté většině případů prostě nevěřím. Mimo soužení se hlady v sobě zpravidla zahrnují i JOJO efekt, a kdo ví jaké všemožné trable pro naše těla i psyché. Obé, patřící mně, se dietám rezolutně brání, takže zkušenosti, mimo pár očistných kůr a několika kratičkých půstů v době úplňku, nemám. Mám ale kamarádky, které jsou tu štíhlejší, jindy silnější a pravidelně mě zásobují zprávami ze světa jídelníčků a všemožného fitnessu. Všimla jsem si, že se se vzrůstajícím množstvím televizních pořadů o vaření množí také výživoví poradci, opírající se o fotografie žen a mužů před a po nějaké zaručeně funkční dietě. Poslednímu, přiznám se, nevěřím už vůbec. Ostatně můj pětiletý vnuk už také ví, co umí fotoshop.

Teď jsem ovšem takové foto uviděla tak říkajíc in natura, což mě skutečně nadchlo. Jistě, že mi napřed přišla do mailu ona před a po fotografie, ale pár dní nato z letadla ve svém rodném městě Praze, se zářivým úsměvem a viditelně štíhlejší, má kamarádka Poppy Sun. Se svým americkým mužem a společnými dětmi bydlí na Floridě a já jsem o ní, jejím naplněném a bouřlivém životě již ve stylenew.cz psala. Článek najdete v oddělení-osobnosti, pod názvem “Srdeční záležitost Terezy Pokorné.“  Známe se spolu od dětství, již tenkrát jsme se vzájemně „adoptovaly“. Obě jsme vystudovaly Taneční konzervatoř v Praze, obě se zatoulaly do světa. Na mém povídání o ní není pouze jedno autentické-použila jsem vykání. Je elegantnější a lépe se pak píše.

 

Poppy byla vždy štíhlounká jako nudlička, jedla spoustu čokolády, zapíjela ji Colou, nikdy nepřibírala. Ve třiceti devíti letech porodila třetí dítě a zbláznil se jí metabolismus. Veškeré pokusy shodit nabytá kila ztroskotaly,nezbývalo než se smířit. Před nedávnem přišlo na svět první vnouče a čerstvé babičce byl diagnostikován počínající diabetes.  Poppy se rozhodla, že tohle tedy už opravdu ne! Dostala léky, jídelníček a během hledání dalších možností narazila na metodu Marka Macdonalda. Jeho program ji oslovil ne proto, že je ve své zemi na poli výživy i fitnessu veličinou, ale protože dostala kladnou odpověď na tři zásadní otázky: 1.Jedná se o program postavený na bázi vědy? 2. Mohou být v programu i děti? 3. Může se praktikovat po celý život?

 Koupila si letenku do Las Vegas, stala se účastnicí tamního Markova semináře, doma pak během 5 měsíců nabrala novou energii a zhubla 14 kilogramů. Úplně v klidu, bez složitého vyvařování, bez hladovění, bez náročného cvičení. Cukr v těle je prakticky v normě, protože program je postaven na vyrovnáváni glukózy v těle. Právě v tom případě, totiž naše tělo uvolňuje tuk, zvyšuje energii, prostě správně funguje. Poppy je nadšená, efekt viditelný, a proto se teď snaží podávat svědectví o tom, co jí pomohlo. 

A co celý proces obnáší v kostce?  Jíst každé 3 hodiny. Hodně zeleniny, ovoce a tekutin. V každém jídle mít zastoupeny bílkoviny, sacharidy a tuky v množství, jaké jim náleží. Velmi důležitý je dostatek spánku a pohyb. Stačí i obyčejná chůze.Ostatně pokud máte chuť dozvědět se více z úst odborníka z nejpovolanějších. Dne 10.9. v 10 hodin bude na Masarykově koleji v Praze 6, poprvé ve střední Evropě, program Marka Macdonalda představen.  Poppy Sun bude také přítomna, avšak ráda vám zodpoví otázky týkající se této metody třeba i mailem. To proto, že se na základě vlastní zkušenosti, stala členem týmu lidí propagujících tento program.

Kontakt: poppypraha@gmail.com                                                                                

Text: Tereza Pokorná

Fotografie: archiv Poppy Sun a Pixabay

Fotogalerie