HOLKA ZUBATÁ - NOVÝ ANIMOVANÝ KLIP ŠANSONIÉRKY ZLATKY BARTOŠKOVÉ

HOLKA ZUBATÁ

Koncem léta představila šansoniérka Zlatka Bartošková na své „domovské scéně“ Činoherní kavárny v Praze oficiální animovaný klip k  písni Holka zubatá. 

„Jde o jednu ze stěžejních písní posledního CD Kuřárna v blázinci a největší radost mám z toho, že autoři klipu animátor Ondřej Pecha i výtvarník Luděk Bárta přesně pochopili její poselství a maximálně ctí autora textu Josefa Řičánka, kterému je celé CD věnováno. Má v sobě přesně tu pravou míru humoru a nadhledu nad věcmi života a smrti, která, ať chceme či ne, je jeho přirozenou součástí. A že jsme si při společné práci užili legraci a radost z tvoření,“ říká o svém novém klipu zpěvačka.

Texty téměř zapomenutému moravského básníka Josefa Řičánka, ať už se jedná o Holku zubatou, či titulní píseň Kuřárna v blázinci, nebo Dopisy jsou silnou autorskou výpovědí, doslova obrázky ze života, ve kterých se nevyhýbá ani nejtěžším věcem a občas si nebere servítky. A tím vším jsou nanejvýš opravdové. Tělesné postižení nenávratně poznamenalo celou básníkovu životní cestu. Přesto ve své tvorbě na osud v podstatě nehartusí, občas zakleje, ale především s obrovskou fantazií a laskavostí srdce tvoří.

Páté CD osobité české šansoniérky Kuřárna v blázinci je Josefu Řičánkovi věnováno a jeho písňové texty jsou základem celé desky. Po té, co se Zlatka s básníkovou tvorbou setkala, došlo k okamžitému „souznění duší“ a ona se rozhodla některé Josefovy texty zhudebnit. Zároveň s deskou vydala v roce 2017 u příležitosti autorových nedožitých 70. narozenin také stejnojmennou knížku, která je výběrem básní a písňových textů z jediné vydané básnické sbírky Josefa Řičánka se symbolickým názvem Cesty do kopce.

https://www.youtube.com/watch?v=ufnmrCmIH48 

Holku zubatou, ale i ostatní písně z Kuřárny v blázinci i dalších CD si můžete poslechnout při některém z pravidelných koncertů Zlatky Bartoškové v Činoherní kavárně v Praze.

Fotogalerie