HOCHSCHOBER - podzimní odpočinek na míru

 

Vykliknout se z každodenního života, odložit hodinky a mobil stranou, zpomalit a nechat se unášet prázdninovým dnem ... to je filozofie hotelu Hochschober v rakouských Korutanech v půvabném horském středisku Turracher Höhe. 

Požitkářské lenošení, které se v hotelu označuje „HochschoberN“ (česky : hóchšóbrování“) je  pozvánka ke zpomalení a odpočívání. Hóchšobrování podporuje schopnost otevřít vlastní smysly a začít vnímat: krásnou horskou přírodu, hru mraků na nebi, skvělý šálek čaje v čajovně na krásném kopci, praskání ohně v krbu, teplo v limbové sauně s výhledem na hory a jezero…  Filozofie dovolené, do které se vyplatí se vnořit…

 

 Na Turracher Höhe je hektika neznámý pojem. Už první pohled při vstupu do hotelu Hochschober ukazuje, že to tu myslí s léčením stresu vážně. Na ceduli je přeškrtnutý telefon a hned pod ním stojí akvárium, kde se ve vodě koupe pět starších mobilů. „Když budete telefonovat v restauraci nebo lázních, váš mobil poletí do jezera,“ varuje nápis, aby bylo každému jasné, že tady se v žádném případě pracovat nebude. 

     Hochschober je prostě jakási nemocnice duše, kde se dobíjejí baterky. A přesně tomu je všechno přizpůsobeno. V areálu na vás čeká celá řada aktivních programů, od lekcí jógy a meditací (když dovolí počasí - ve volné vysokohorské přírodě), přes saunování a čajové obřady až po kombinaci nejrůznějších vířivek, tureckých lázní hamam či odpočinku na vodních postelích.

       V autentických orientálních lázních Hamam, které jsou pýchou Hochschoberu, zažijete na vyhřívaných mramorových stolech naprosté uvolnění. Zázrak této procedury spočívá ve více než hodinové péči o vaše tělo (včetně hlavy!). Polonazí, pouze s ovinutým červeným ručníkem zvaným pesternal kolem boků, si nejprve poležíte na obrovském mramorovém kameni. Když se pak zhruba po deseti minutách vaše ztuhlé svaly teplem uvolní, mistr hamamu vás pečlivě odrhne drsnou žínkou, aby vaše pokožká byla hladá a vláčná. Vzápětí polije vaše tělo teplou vodou a vezme lněný sáček napuštěný mýdlovou pěnou. Z něj prudkým mávnutím a následným sevřením v ruce vytvoří oblak bohaté pěny, kterou vám nanese na tělo a celé ho namasíruje. Poté vás znovu opláchne a požádá, abyste se posadili. To proto, aby vám mohl umýt hlavu a následně vás odvedl do místnosti, kde vám nabídne slaďoučký čaj a kandované ovoce. Poté si můžete - budete-li chtít - třeba zaplavat v jezerním koupališti, které je vyhřívané po celý rok.  

           Odpočinek číhá i v pokojích. 

Nábytek je tu vyrobený z limbového dřeva, které podporuje dobré spaní a nádherně voní. Všude po hotelu jsou umístěné mísy s jablky a kohoutky s horskou vodou, která báječně chutná. Hodně zeleniny a ovoce a všechno čerstvé (maso, uzeniny, mléčné výrobky apod.) do  místních sedláků, to jsou speciality zdejší kuchyně.

 

Fotogalerie