Devět československých zpěváků na jednom albu

V edici ZNÁMÉ/NEZNÁMÉ právě vychází 3. díl. Vydavatel Tomáš Padevět tentokrát předkládá čistě pánskou jízdu. 

Přední interpreti, kteří začínali své kariéry v 60. letech, zpívají písně právě z tohoto období. Výběrové album obsahuje osmadvacet písní, z nichž třináct vychází zcela poprvé.

Postupně se ve třech písních představují Milan Drobný, Karel Hála, Dušan Grúň, Pavel Novák, Václav Neckář, Karel Černoch, Petr Němec, Jiří Štědroň a Petr Spálený.

Někteří z nich si vybrali i svou oblíbenou píseň. Například Jiří Štědroň Poutníče příští, Milan Drobný skladbu Karla Svobody Píseň o tichu. Pro mnohé z umělců je ovšem tohle album spíše překvapením, na většinu písní totiž už dávno zapomněli. Dokonce Václav a Jan Neckářovi zjistili, že zde vychází i jejich zcela první písnička Píseň pro mne, o které ani netušili. Václav ji natočil pro pořad tehdejší Československé televize (1969). Ostravský zpěvák Petr Němec, spolupracující s Marií Rottrovou a skupinou Flamingo, poskytl ze svého archivu nahrávku Dejte mi malej doušek... z konce 60. let. Slovenský interpret Dušan Grúń, přichází jako jediný se čtyřmi písněmi – dvě české z ostravského rozhlasového archivu a dvě slovenské z bratislavského archivu. Také od Pavla Nováka se našly dvě rozhlasové nahrávky Jsi zlá a Schůzka na výstavě z počátku jeho kariéry.

Posluchači a sběratelé mají možnost obohatit svou diskografii a získat i stejně bohatý průvodní booklet s množstvím informací a fotografií. Užijte si téměř osmdesát minut nostalgie...

Fyzické album je k dostání na hudebních e-shopech také částečně digitálně například na supraphonline.cz: 

https://www.supraphonline.cz/album/617551-zname-nezname-3-sedesatky